Sakarya'ya En Yakın Havalimanı

Sakarya'ya En Yakın Havalimanı

Sakarya'ya en yakın havaalanı sorusu farklı bir bölgeden Sakarya'ya ulaşmak isteyenlerin aklına takılan en önemli sorulardan bir tanesidir. Bu konuda farklı kaynaklarda farklı bilgiler mevcut olsa da bilgi karışıklığının önüne geçilmesi amacıyla bu yazımızı siz değerli misafirlerimizin bilgisine sunarak karışıklıkları bir nebze olsun gidermek istedik.

Havaalanı mı? Havalimanı mı?

Asıl konumuza geçmeden önce şu karışıklığı bir giderelim. 18 Şubat 2012 tarihine kadar havalimanı-havaalanı ayrımı, gümrük mevcut ise havalimanı, değil ise havaalanı şeklinde ifade ediliyordu. Ancak bu tarihte DHMİ aldığı bir kararla bu karışıklığa son vererek ülkemizdeki tüm hava meydanlarını havalimanı olarak niteledi.


Cengiz Topel Havalimanı

Sakarya'ya en yakın havalimanı yaklaşık 30 km lik mesafesiyle Cengiz Topel Havalimanı. Yapımına 1994 yılında başlanan havalimanı gün geçtikte yolcu sayısını artırıyor ancak terminal, pist ve otopark kapasitesi sebebiyle yoğun uçuş trafiğini kaldırabilecek durumda değil. Bu sebeple Sakaryalı ve Sakarya'ya seyahat edeceklerin ilk tercihinde bulunmuyor. Cengin Topel Havalimanı Sakarya ulaşımı yaklaşık 30 dakikalık bir belediye otobüsü yolculuğuyla mümkün.


Sabiha Gökçen Havalimanı

Belki fiziki olarak değil ama işlevsellik ve kullanılabilirlik bakımından birçok Marmara Bölgesi şehrine olduğu gibi Sakarya'ya en yakın Havalimanı Sabiha Gökçen Havalimanı'dır. 8 Ocak 2001 tarihinde açılışı yapılan Havalimanı bu tarihten itibaren her yıl yolcu kapasitesini düzenli olarak arttırırken yalnızca 2020 Covid-19 pandemi dönemi bu istatistiği bozmuştur.

Sakarya'dan En Yakın Havalimanına Nasıl Giderim?

Bu sorunun birçok cevabı olmasına rağmen size en konforlu ve ekonomik alternatiften bahsedeceğiz. Yaygın servis ağıyla, konforlu ve yepyeni araçlarıyla Asil Tanrıverdi Turizm, Sakarya-Sabiha Gökçen Havalimanı seferlerinizde yol arkadaşınız olmaya devam ediyor. 444 24 58 Çağrı merkezi hattıyla 24 saat rezervasyon yapabileceğiniz, asiltanriverdi.com.tr adresinden 24 saat kesintisiz online bilet alabileceğiniz Asil Tanrıverdi misafirlerinin güvenliğini ön plana koyarak Adapazarı- Sabiha Gökçen Havalimanı seferlerini kesintisiz sürdürüyor.