Gizlilik Politikasi

Gizlilik ve Güvenlik Politikası


Kişisel Bilgilerin Kullanımı

www.asiltanriverdi.com.tr (“site”),Asil Tanrıverdi Yıldıray Turizm Org. San. VeTic. Ltd. Şti. 'ye (“Tanrıverdi Turizm”) ait bir internet sitesidir. Bu gizlilik politikası, site üzerinde bulunan bilgilerinizin nasıl korunduğu ve kullanıldığı ile ilgili bilgiler içermektedir. site'ye giriş yaparak veya site'yi kullanarak bu Gizlilik Politikası Sözleşmesi’nin tamamını okuduğunuzu, anladığınızı ve tüm maddelerini kabul ettiğinizi onaylamaktasınız.

Alışveriş Güvenliği ve SSL Sertifikası

Sitemizde kredi kartınızla yapacağınız tüm alışverişleriniz GeotrustRapidSSL sertifikasıyla güvence altına alınmıştır. Kart bilgileriniz 128 bit koruma ile şifrelenerek iletilmektedir. SSL (Secure Soket Layer) bağlantısının hangi durumda aktif olduğunu, sipariş işlemleri sırasında kart bilgilerinizi girdiğiniz sayfamıza geçtiğiniz sırada, tarayıcınızın adres çubuğunun hemen yanında görüntülenecek olan kilit simgesinden anlayabilirsiniz.

Web sitemize kayıt olurken kullandığınız üyelik ve kişisel bilgileriniz gizli tutulmakta olup sizin onayınız dışında hiç kimseyle paylaşılamaz. SSL yazılımları, müşteri-işletme-banka arasındaki bilgi akışının, çözülme ihtimali matematiksel olarak çok düşük ve teknik açıdan zor olan 128 bit teknolojileriyle şifreli olarak yapılmasını sağlamaktadır.

Kişisel Bilgilerin Kullanımı

Tanrıverdi Turizm gerekli gördüğünde kullanıcıların kişisel bilgilerini yapılan işlemlerle ilgili olarak veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama yapmak amacıyla kullanabilir. Site tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya site üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler, Tanrıverdi Turizm ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından, site’nin üyeleri ve işletmeler ile yaptığı sözleşmeler ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında olsa dahi, kullanıcının kimliği ifşa edilmeden, çeşitli istatistiksel değerlendirmeler yapmak, veritabanı oluşturmak veya pazar araştırmaları yapmak için kullanılabilir.

5651 sayılı kanun gereği, hizmet ve içerikleri barındıran sistemi sağlayan ve işleten kişi olarak, sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve site’de çıkabilecek sorunların giderilebilmesi için, Tanrıverdi Turizm gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Tanrıverdi Turizm, site dâhilinde başka sitelere link verebilir. Tanrıverdi Turizm, link vasıtasıyla erişilen sitenin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Tanrıverdi Turizm, işbu Gizlilik Politikası’nda aksi belirtilmedikçe ve aşağıda belirtilen sınırlı durumlar haricinde, işbirliği içinde olmadığı şirketlere ve üçüncü kişilere kullanıcılara ait bilgileri açıklamayacaktır.

Bu durumlar; a. Yetkili hukuki otoriteler tarafından çıkarılan ve yürürlükte olan Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uyulması, b. Tanrıverdi Turizm'in üyeleri ve İşletmeler ile yaptığı sözleşmelerin gereklerinin yerine getirilmesi ve bunların uygulamaya konulması, c. Yetkili idari veya adli otoriteler tarafından, usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütülmesi amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi ve d. Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi verilmesi halleridir.

Tanrıverdi Turizm’in gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, Web Sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Tanrıverdi Turizm’in herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.Tanrıverdi Turizm, işbu Gizlilik Politikası hükümlerini, dilediği zaman Web Sitesinde yayınlamak suretiyle, tek taraflı olarak değiştirebilir. Tanrıverdi Turizm’in değişiklik yaptığı Gizlilik Politikası hükümleri, Web Sitesinde yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer.